Акумулятори є ключовим елементом багатьох пристроїв, від портативних гаджетів до автомобілів. Розуміння різних типів акумуляторів допоможе вам зробити правильний вибір, залежно від вашого пристрою та потреб.

Нижче ми розглянемо декілька типів акумуляторів, включаючи автомобільні, AGM, Li-ion, LiFePO4. Більше уваги приділимо LiFePO4 акумуляторам.

 

Автомобільні акумулятори є найпоширенішим типом акумуляторів, який використовується в автомобілях. Ці акумулятори мають велику ємність та здатність до швидкої зарядки. Однак, вони мають невеликий термін служби та можуть бути небезпечними при неправильному використанні. Оскільки вони не призначені для експлуатації в приміщеннях їхнє не цільове використання може привести до непередбачуваних наслідків.

 

AGM (або абсорбуючий гелевий матеріал) акумулятори використовують гелевий електроліт, який забезпечує більшу стабільність та безпеку порівняно зі звичайними автомобільними акумуляторами. Вони також мають довший термін служби та здатність до зарядки з більшою потужністю. Використовуються переважно в ДБЖ. Варто зазначити що останнім часом AGM батареї поступово витісняються більш сучасними Li-ion або LiFePO4 батареями.

 

Li-ion (або літій-іонні) акумулятори широко використовуються в портативних пристроях, таких як смартфони, планшети, ноутбуки... Вони мають високу ємність, малу вагу та можуть бути заряджені 400 - 600 разів. Однак, вони можуть бути небезпечними при неправильному використанні та мають обмежений термін служби.

 

LiFePO4 (літій-залізо-фосфатний) акумулятор - це тип акумулятора, який набуває популярності в останні роки. На відміну від інших типів літій-іонних акумуляторів, акумулятори LiFePO4 мають іншу хімічну структуру, що забезпечує їм унікальні переваги. На сьогоднішній день це один з найбільш продуктивних і надійних типів акумуляторів, які використовуються в багатьох виробах, від побутових портативних зарядних станцій до промислового застосування, наприклад в громадському електро-транспорті.

 

Однією з головних переваг LiFePO4 акумуляторів є їх висока ефективність. Вони мають високий коефіцієнт розряду та заряду*, що дозволяє їм зберігати більше енергії та ефективніше використовувати її. Це означає, що LiFePO4 акумулятори можуть забезпечити довший час роботи для пристроїв, які використовуються на щоденній основі.

Крім того, LiFePO4 акумулятори мають довший термін служби порівняно з іншими типами акумуляторів, такими як автомобільні або літій-іонні акумулятори. Це означає, що ви можете використовувати їх протягом більш тривалого періоду часу, не турбуючись про необхідність заміни. Наприклад завдяки використанню сучасної мікропроцесорної системи контролю та керування акумулятором в зарядній станції SuperBase Pro 1500, ресурс її вбудованої батареї становить 6000 циклів заряд розряд, перш ніж характеристики батареї почнуть погіршуватися. Це близько 16 років користування в залежності від режиму використання.

Ще однією перевагою LiFePO4 акумуляторів є їх стійкість до перезарядки. Вони можуть бути повністю заряджені та розряджені без пошкодження акумулятора. Це означає, що ви можете заряджати їх, коли вони повністю розряджені, та не потрібно чекати, поки вони повністю розрядяться, перш ніж заряджати їх знову.

Хоча варто зазначити що для збереження ресурсу роботи акумулятора краще не розряджати його повністю. Також, при великих паузах у використанні, варто зарядити або розрядити акумулятор приблизно до 60%. Потім з періодичністю в 3 місяці виконувати цикл: розряд до 30% - заряд до 60%. Зокрема така рекомендація міститься в інструкції користувача зарядної станції Zendure SuperBase Pro 1500. Також варто звернути увагу на температуру, рекомендовані температури: оптимальна робоча температура 15 … 35 С, зберігання 0 … 45 С, розряд -20 … 40 С, заряд 0 … 40 С.

Що не менш важливо, LiFePO4 акумулятори є більш безпечними, ніж традиційні літій-іонні акумулятори, особливо під час зарядки та розрядки. Завдяки високому показнику термічної стабільності технології LiFePO4 акумуляторів, вони мають високу безпеку. Ці акумулятори не схильні до вибухів та пожеж, які періодично виникають при використанні інших типів літій-іонних акумуляторів.

 

Таким чином, LiFePO4 акумулятори є безпечним і надійним варіантом для портативних пристроїв, електротранспорту і стаціонарних систем зберігання енергії. Щоб забезпечити їх тривалий термін служби, важливо дотримуватися деяких основних вказівок і використовувати зарядний пристрій, спеціально розроблений для цих батарей. Завдяки високій щільності енергії та ефективності вони також є чудовим вибором для використання в портативних зарядних станціях.

 

* коефіцієнт розряду та заряду - коефіцієнт, що відображає якась частина ємності АКБ використовується.

А що думаєте ви? Залишайте свої міркування в коментарях.