Портативна електростанція чи генератор?

Спойлер: в довгостроковій перспективі портативна зарядна станція є більш вигідною, комфортною й безпечною ніж бензиновий генератор.

Якщо ви вважаєте, що тільки традиційний бензиновий генератор врятує за відсутності мережевого електроживлення, ви нічого не знаєте про нові технології. Сьогодні є набагато зручніші та практичніші рішення, які пропонують користувачам чисту, безшумну та відновлювану енергію. Це сучасні портативні електростанції.

Бензинові генератори вимагають палива та мастила, гучно працюють та виділяють отруйний чадний газ. Також  вони потребують регулярного технічного огляду та заміни витратних матеріалів. Крім того найбільш доступні моделі запускаються шморгалкою, що не дуже зручно.
Портативні зарядні станції – легші, безшумні та без шкідливих викидів. Їх можна використовувати не лише на вулиці, а й у приміщеннях, без будь-якого ризику для здоров'я. Для роботи такої електростанції не потрібний бензин чи дизельне паливо. Достатньо ввімкнути живлення і підключити споживачів електроенергії. Для відновлення заряду вбудованої батареї достатньо підключити зарядну станцію до розетки 220 В, сонячної батареї, вітрогенератора або навіть автомобіля, і у вашому розпорядженні завжди буде запас резервної енергії, яку можна зберігати і споживати при необхідності.

Портативні електростанції - новий стандарт зберігання та отримання енергії.

Традиційні генератори мають широкий діапазон потужності і забезпечують подачу енергії із заявленими параметрами протягом 3 – 8 годин в економічному режимі (1/4 від номінального навантаження). При цьому простежується чітка кореляція між характеристиками генератора та його вагою: чим він потужніший, тим важчий. Установка всього на 3 кВт важить близько 50 кг (без урахування палива), що, безумовно, не найкраще рішення для портативної енергії.

Портативні електростанції Zendure мають такі параметри номінальної потужності – від 2 кВт (2000 Вт) для моделі SuperBase Pro 1500 до 6 кВт для комбінації з двох станцій SuperBase V об’єднаних в одну систему. Таким чином це гнучка та необхідна в ці часи енергія, яка витрачається максимально ефективно без зайвих втрат. При використанні портативної електростанції як резервного живлення в будинку, така потужність дозволить дати живлення на освітлення, холодильники, пральні машини, обігрівачі, фени, кавоварки, електрогрилі, та інші повсякденні прилади. Також варто звернути увагу на функцію ДБЖ (UPS) завдяки якій забезпечується безперебійна робота комп’ютерів, WiFi роутерів та іншої чутливої до збоїв живлення техніки.
В максимальній конфігурації тривалість безперервної роботи електростанції Zendure становить до 15 діб (360 годин) з розрахунку середньостатистичного споживання електроенергії домогосподарством в обсязі 150 кВт*год/міс. І це не враховуючи що станцію можна паралельно заряджати від сонячних панелей, не відключаючи споживачів. За допомогою такої електростанції можна заживити до 98% побутових приладів. Для забезпечення живлення пристроїв з високим споживанням енергії, таких як індукційні плити, доступна збільшена потужність портативної станції до 7,3 кВт (7360 Вт).

На виїзді електростанція підтримає роботу частини або всіх мобільних пристроїв повсякденного використання. Для цього передбачені USB-порти, електричні розетки, які дозволяють заряджати до 12 пристроїв одночасно. До речі, бензинові інверторні генератори зазвичай мають тільки пару виходів, змінного та постійного струму.

Відновлювана енергія без будь-яких зайвих витрат з вашого боку.

При експлуатації традиційний генератор вимагає постійних витрат. Один з головних недоліків бензинових генераторів, те що вони у будь-якому випадку спалюють паливо. А вихлопні гази містять отруйний чадний газ, навіть якщо ви даєте мінімум навантаження. Також у бензогенераторі потрібно міняти масло, щоразу після 50 годин роботи, та кожні 300 годин проводити техобслуговування в спеціалізованому сервісному центрі. Також вам доведеться або постійно їздити за паливом, або зберігати достатній запас вогненебезпечного палива.

Портативні енергостанції SuperBase можуть взагалі не потребувати додаткових витрат, наприклад, якщо заряджаються від сонячних батарей. Їм не потрібне професійне обслуговування, а встановлені в станції літій-залізо-фосфатні батареї мають щонайменше 6000 циклів (розряду-заряду) до 80% залишкової ємності, чого вистачає на 20-30 років регулярного використання портативної електростанції.

Портативна зарядна станція набагато дешевша за традиційні бензинові генератори, якщо враховувати весь термін служби. Це не складно порахувати лише за витратами пального. Якщо сюди додати низький моторесурс генераторів, то з урахуванням витрат на капітальний ремонт двигуна генератора або навіть придбання нового генератора, то використання генератора в умовах постійних блекаутів стає економічно не доцільним. Більш детально розберемо в наступних матеріалах.

А поки що приводимо ТОП 5 ключових моментів на які варто звернути увагу при виборі тієї чи іншої моделі портативної електростанції.

 • Номінальна потужність. Сумарна потужність всіх електроприладів, які ви під час блекауту плануєте підключити до зарядної станції одночасно.

  Добре поміркуйте над цим питанням. Приклад: електрочайник 2000 Вт, фен 2200 Вт, індукційна плита 1800 Вт (1/4). Якщо ввімкнути все це одночасно вам знадобиться щось на кшталт двох SuperBase V загальною вартістю близько 400 000 Грн. Якщо ж вмикати всі ці прилади по черзі то можна обійтись SuperBase Pro 1500 вартістю близько 60 000 грн.

   
 • Ємність батереї Вт*год (W/h). Це значення характеризує час автономної роботи вашого джерела. Чим воно більше тим більше автономність.

  Щоб вирахувати конкретні значення потрібно знати коефіцієнт корисної дії (ККД) вашої станції, її ємність та потужність приладів підключених до неї. Приклад: Ємність SuperBase Pro 1500 становить 1440 Вт*год. ККД для портативних електростанцій Zendure
  0.92. Припустимо потрібно дати живлення на ноутбук, LED лампу та WiFi роутер. За умови що мобільний телефон буде заряджатися без швидкої зарядки від USB порту ноутбука така комплектація буде споживати потужність близько 100 Вт. Тож розрахуємо: 1440 * 0,92 / 100 буде близько 13 годин автономної роботи.

   
 • Ресурс батареї - кількість циклів заряд/розряд. Існують станції розраховані всього на 500 – 600 циклів, є рішення на 3000 – 6000 тисяч циклів.

  Враховуючи що світло вимикають часто, візьмемо 4 рази на добу, в середньому. Виходячи з цього отримаємо приблизно таке напрацювання на відмову в календарних днях: 500 / 4 – 125, 3000 / 4 – 750 (більше двох років), 6000 / 4 – 1500 (більше чотирьох років).

   
 • Запас при виборі ємності батареї. Будь яка акумуляторна батарея «не любить» коли її розряджають в нуль. Це в рази скорочує термін служби батареї. Наприклад звичайні автомобільні акумулятори за стандартом мають витримувати всього до чотирьох циклів глибокого розряду. Тому варто вибирати ємність таким чином щоб не розряджати батарею в нуль під час блекауту.
   
 • Можливість зарядки від сонячних панелей. Особливо актуально при тривалих вимкненнях світла. Щоб не розряджати батарею в нуль зарядну станцію можна заряджати від сонячних панелей.